Factur-X mám první německou FA

Umeli by jsme ji za uplatu take importovat?

Přílohy PDF a XML sem nejdou dát pošlu samostně poštou

Díval jsem se na to. Přijde mi to jako nějaký naivní pokus o něco - ani nevím o co.

Teoreticky je to možná validní, ale v praxi to není použitelné:

• Nejsou tam žádné informace o odběrateli a dodavateli kromě názvu. Tj. žádné IČ/DIČ, adresy apod.
  • Není tam číslo bankovního účtu ani způsob úhrady
  • Ve skutečnosti (myslím si to) ani nejde o fakturu - TypeCode je 751 (Invoice information for accounting purposes), ale mělo by to být 380 (Commercial invoice), případně 388 (Tax invoice)
  • Nejsou tam řádky, tudíž ani předmět plnění
  • Nejsou tam žádné informace ohledně DPH (ani sazba ani procento)

Nechci být negativní, ale tohle není daňový doklad a nemá smysl se tím zabývat. Ale problém samozřejmě není ve formátu, ale v tom, kdo dělal ten export.

Možná by stálo za to zkusit udělat fakturu s více řádky a podívat se, jestli tam není nějaké nastavení - ale nevím…

Ten import se samozřejmě udělat dá - ale to chce přísun nějakých reálných dokladů, aby to šlo aspoň trochu otestovat.

Pripravim panu Podholovi jsem předal tve připominky udelal vyčet te minimalni verze.

Když přijde taková faktura, a je tam nová firma která má ič a dič, ty můžeš tu firmu automaticky založit? A případně pokud je v té faktuře email a telefony uložit včetně těchto?

No místo předávání připomínek by bylo lepší se podívat do dokumentace. Jsou tam příklady, ze kterých se dá vyjít. Ale nejsem si jistý, jestli existuje něco jako minimální verze - pokud tím chceš řešit daňové doklady, tak se to musí implementovat v podstatě celé.

To se samozřejmě dá.

Ale já nevím, jestli je správná doba na to, abych se zabýval novým formátem. Zatím nefunguje pořádně ani ISDoc a asi nemá smysl rozdělávat další věc.

Nevím, kdo je pan Podhola a ani nevím, o co mu jde. Ale já na jeho místě bych začal implementací ISDoc.
Ten Factur-X je komplexní, nikdo tu s tím nemá zkušenosti a nikdo v tom doklady neposílá. A bude to trvat dlouho, než se tato situace změní.