Firemní e-mail od Seznamu na vlastní doméně

Vím, že je tady docela dost uživatelů, kteří mají e-mail řešený “různě”, tj. hlavně jako schránku na seznamu nebo gmailu. Nevypadá to moc profesionálně, ale hlavně nejde nastavit odesílání tak, aby e-maily ze Shipardu nekončily ve spamu.

Seznam už před nějakou dobou přišel s řešením e-mailu na vlastní doméně. Trochu s tím s Liborem experimentujeme a je to docela dobré:

1. Dá se to jednoduše nastavit, takže rozjet e-maily na vlastní doméně není problém.
  2. Jedním účtem (přihlášením) jde přistupovat do několika domén (je tam roletka pro výběr).
  3. Fungují tam velice dobře skupiny typu info@firma.cz a různé přeposílání za základě filtrů (je to lepší než u G-Workspace).
  4. Kdo má e-mail na seznamu, tak se nemusí nic učit, to rozhraní je velice jednoduché a přehledné.
  5. Jsou tam jednoduché black/white listy pro filtrování spamu.

Takže je to možná zajímavá alternativa pro ty, co nechtějí platit za Google Workspace.

Samozřejmě je to jenom pošta, tj. není tam žádný Drive atd. (ale je tam nějaký kalendář a kontakty, nezkoušel jsem to, ale asi jde sdílet v rámci domény/firmy).

Celé je to zdarma výměnou za relativně neobtěžující reklamu.

Je to jak David píše, pokud někdo potřebuje prakticky jen email a kalendář, tak to funguje a zadarmo.

Co mám ale horší zkušenost, tak s iOS aplikací Email.cz a iOS aplikací Seznam.cz. Tyto mě fungovaly bezvadně, ale pouze, pokud jsem používal jeden účet. Při více účtech se mě ty aplikace neustále odhlašovaly nebo přehlašovaly na primární účet a nebyl jsem schopen je používat. Tak jsem to vzdal a nakonfiguroval si iOS nativní aplikaci Mail, kde jsem použil IMAP pro synchronizaci…