Kontrolní hlášení a "nečeské" firmy s českým DIČ

Když mám slovenskou firmu, která má české DIČ a je tady tedy plátce daně, musím za to české DIČ podávat kontrolní hlášení?

Podle tohoto bych řekl že ano…

Jsem přesvědčený že určitě ano

Podle mě to je z jejich strany špatně vystavený doklad, pokud jsou obě firmy plátci DPH, tak by to mělo být vystaveno s SK DIČ a mělo by to být v intrakomunitárním plnění

Aha, nevím na co jsem to odpovídal, teď jsem si přečetl, že jsem byl úplně mimo mísu :slight_smile: Ano musí podávat jak daňové přiznání, tak kontrolní hlášení v ČR za české DIČ, a podává se to u finančního úřadu v Ostravě, které má na starosti tyto registrace plátcovství od firem ze Slovenska…

A jestli to chápu dobře, tak se musí podat i souhrnné hlášení, pokud by tam něco bylo?

Podle mě taková situace by asi neměla nastat. Mám klienta, který je SK. Má eshop a prodává i do ČR. Z důvodu obratu je povinný plátce DPH v ČR. Takže má nyní i CZ DIČ. No a když prodá plátci DPH do ČR, tak to musí fakturovat v intrakomunitárním plnění jako SK DIČ. Když prodá fyzické osobě nebo neplátci, tak to musí prodat s CZ DIČ a z tohoto měsíčně dělat přiznání DPH a KH a odvést to FÚ Ostrava I. V této konstrukci nemůže vzniknout, že by z CZ DIČ prodávali například do DE, to by měli prodat z SK DIČ.

Vůbec ale nemám zmapované, pokud by SK společnost dělala velkou zakázku v ČR, například stavbu, na ni nakupovala v ČR i SK, nakupovala i subdodávky apod. Jako určitě i tady musí být CZ DIČ a asi se vše na něm odehrává, tedy nejen na výstupu DPH ale i na vstupu. Všichni co znám, tak mě ale říkají, že je na takovou věc daleko jednodušší založit novou společnost nebo organizační složku …