Návrh na nový modul pro opakujícící se Smlouvy / dokumenty

Ve firmě poměrně často vystavuji dokumenty, které jsou neustále stejného obsahu jen se mění několik parametrů, jako je osoba, datum, číslo místnosti, cena apod. Ty parametry se dají jednoduše vytipovat. Aktuálně tyto dokumenty se dělají ručně ve Wordu. Ukládají se na NAS. Kromě toho, že vzhled těchto dokumentů vypadá naprosto hrozně, tak jakákoliv vazba na osobu nebo zakázku je nulová, protože to je uložené někde na NAS.

Mám dlouhodobou představu o možnosti vytváření template jednotlivých typů dokumentů s volbou parametrů, které je potřeba vyplnit pro vytvoření finálního reálného dokumentu. V kombinaci s novým vzhledem faktur, by i takový vytištěný dokument mohl vypadat velice hezky. Navíc by byl v evidenci a dalo by se s tím dále v aplikaci pracovat … Také když by takový dokument někdo vytvořil, tak by mohl dát na vědomí dalším lidem, kteří s tím mají dál pracovat …

Jsem ochoten za takový systém zaplatit :slight_smile:

Hm, bylo by to zajímavé jak na staně prodeje tak i nákupu, kde by odkazem na smlouvu v nákupním nebo prodejním dokladě, bylo možno řešit také platební údaje (Splatnost, Který bankovní účet, metoda VS, SS a KS) ale

ještě mě napadlo, jestli by to nešlo zkombinovat podobně jako je web, tedy udělat šablonu pro hlavičku a celkový vzhled A4 a do toho potom vkládat obsah textů…

Nevím, jestli rozumím: to jsou všechno šablony, tam není nic natvrdo v kódu.

možná jsem prostě napsal hloupost :slight_smile:

Mám kolem něčeho takového dvě dilemata.

Za prvé, kam to dát. Asi by na to šla udělat nová evidence, ale je otázka jestli by nebylo lepší to zabudovat do stávajících Dokumentů. Stejně by tam chtělo pár věcí vylepšit a tímto by se to dalo dotáhnout.
A je tam už nastřelená spousta věcí kolem platností, zúčastněných osob apod.

Druhá věc je, kam až s tím zajít. Kdyby se konečně rozjela podpora nějakého WYSIWYG editoru, tak by se tím vyřešilo několik dalších problémů. Pokud by to umělo tabulky a obrázky, tak třeba já nic dalšího nepotřebuju a v podstatě by mi to nahradilo i Google Dokumenty.
Na druhou stranu by se dala rozjet i podpora Markdownu (v podstatě nahradit to stávající Texy, které je v podstatě mrtvá věc). Tím by se otevřela cesta k zajímavým věcem jako je Mermaid nebo Markwhen (a spoustě dalších).
Za mne by byl ideální stav mít input, kde můžu v toolbaru přepínat MD/WYSIWYG.

Souhlasím s tím místem stávajcících dokumentů, protože tady to místo v aplikaci je dobré a nyní se stávající dokumenty používají pouze hloupě pro archivaci příloh.

S druhou problematikou souhlasím, že texy je mrtvá věc, jen bude potřeba umět zpětně texy podporovat pro věci, které nyní nad tím běží (weby).