Nový hosting

Z mnoha důvodů potřebuji rozjet nový hosting - tj. zjednodušeně to, co je na shipard.app.

Na https://new.shipard.app je nějaký první náhled, jak by to mělo vypadat:

1. Je to jenom “hračka” - jedná se o kopii dat starého hostingu a věci jako změna hesla, registrace uživatelů atd. nefungují. Ale v aplikacích lze normálně pracovat, jenom to ze začátku může vyžadovat nové přihlášení.
  2. Je to v intencích diskuze Nový vzhled úvodní stránky (“shipard.app”).
  3. To, které databáze mají být vlevo a v Přehledu lze nastavovat na záložce Databáze → tlačítko Nastavení.
  4. Úvodní přehled je jenom takový balast - existuje plán na nové lepší notifikace a obsah dlaždic, ale to půjde řešit až to bude spuštěno naostro.
  5. Samozřejmě se kolem toho diskutovat a je tam velký prostor pro vylepšení a další nápady.

Docela mne tlačí čas a chtěl bych to spustit už v pátek (17.12.) večer. To znamená, že stará podoba stránky shipard.app by přestala existovat a byla by nahrazena touto novou podobou.
Dají se předpokládat drobné obtíže víceméně kosmetického rázu, ale předpokládám, že se to přes víkend vychytá.

Stále jsou uživatelé, kteří se přihlašují přes staré stránky .com - asi s tím reálně zatím nejde moc dělat. Plán je takový, že dostanou nový vzhled na starém URL, a až se to usadí, tak by se začalo řešit nějaké přesměrování nebo něco takového.

Všechno, co si tam teď nastavíte (levé ikony a přehled), se nakonec bohužel smaže a bude potřeba to nastavit znovu.

Za mne OK, souvisí s tím i převedení všech databází na nové workflow ?

Ne, nesouvisí, to jsou dvě různé věci.

Nevidím tam všechny své databáze, je to vpořádku?

Jinak mě v přechodu nic nebrání …

To v pořádku není, měl bys tam vidět všechno (pokud to není něco nového za poslední týden).

už vidím, děkuji :+1:

Jinak mě tedy rovnou napadá, že v přehledu “Domeček”, se záložkou “Přehled”, by se mělo dát definovat v aplikaci, co se tam má zobrazovat, něco podobného ve stylu, jako je v aplikaci “Domeček”->Přehledy->Firma

A ještě mě napadá, že by se mohlo dát rozšiřovat nahoře záložky “Přehled”, “Databáze” o další možnosti, například Monitoring sítě, Dohledové kamery, a časem se určitě najdou další nápady …

Je to přepnuté, tj. na shipard.app už je nová verze a new.shipard.app neexistuje.

Je tam pár kosmetických problémů, které budu postupně řešit - ale všechno by mělo fungovat.

Netuším zatím proč, ale u databáze #21912401459141 se mě nezobrazuje notifikační červená bublinka. U jiných se zobrazuje bez problémů …

EDIT: pochopil jsem, že je to asi ještě neupgradovaná databáze

Úplně úžasné by bylo, kdybych si do nového rozhranní hostingu mohl vlevo připnout fórum, chat a vlastně i příručku.

V levých ikonách je nastaveno jako maximum 12 ikon? Já bych jich tam rád měl více … Navíc na malém displeji mám vyzkoušené, že když se to nevleze, tak to roluje …

EDIT: a v Přehledu je tam maximálně 19 databází, já jsem si zvolil zobrazovat více jak 19 a dvacátá se již nezobrazuje …

Ty limity počtu ikon jsou upravené.

V automatickém módu je to pořád omezené, ale pokud si to na databázích přepneš, tak už to tam půjde až do max. 32 ikon vlevo a 48 v přehledu (i to by šlo zvětšit - ale nějaký limit bych tam asi raději nechal).

Časem by se na to dalo udělat nastavení, ale teď na to není žádný aparát.

Taky mne to napadlo, ale není to tak jednoduché.

To Fórum se docela brání tomu, aby bylo v iframe - z bezpečnostních důvodů. Jde to samozřejmě nastavit (i na konkrétní doménu), ale zatím jsem se k tomu neodhodlal.

Další problém jsou notifikace. Pokud to bude v iframe, který je v kódu stránky jen když je levá ikona aktivní, tak chat a fórum vlastně nebudou fungovat, když budeš jinde. Tím pádem ti to nebude hlásit notifikace. S tím souvisí i to, že ten chat nabíhá docela dlouho.
Musel by se udělat režim, kdy tam ten iframe bude pořád, jenom se bude skrývat, když budeš jinde. Jenomže to už trochu začíná připomínat dělání vlastního prohlížeče…
Další věc je, jak by se to chovalo v případě PWA aplikace. Používám to na iPadu a nejsem si jistý, jestli bych to tam chtěl - muselo by se to nějak odfiltrovávat.

Ale nejsem proti tomu - jenom by se to muselo dost domyslet.

Možná bych začal tady tímto. Už teď by se mi občas hodilo, kdybych u konkrétní databáze mohl vnutit pokračování url a vejít rovnou do nějaké agendy a ne do dashboardu.

Na přidávání dalších věcí by se muselo udělat nastavení, ale asi by to nebylo až tak složité, kdyby se to dělalo postupně.

Nevím jestli je to řešitelné, ale puštěné videa v archívu přímo z hostingu nemají možnost přepnout do fullscreenu …

Fullscreen videa by měla jet (specifické chování chrome, jinde to jelo…).

tak je zajímavé, že teď už mě to jede i v Chrome ::slightly_smiling_face:

Protože jsem to opravil :wink: