Odeslaná pošta - Jazykové uživatelské texty

Jazykové verze odeslané pošty jsou kombinací češtiny a cizího jazyka. Ideální by bylo, aby si předmět i tělo emailu mohl uživatel pro jazyk nastavit včetně využití proměnných pro období, částky, banky, VS, SS, KS tak, aby předmět mohl být např.

Faktura %VS nájem za %OBD který by vrátil:

Faktura 1211000156 nájem za 2021-03

Invoice 1211000156 for rental 2021-03

Není mi úplně jasné, o čem mluvíš.

Jde ti o lokalizaci předmětu a těla e-mailu s fakturou, nebo o nějaký mechanistmus pro nastavení Textu dokladu?

Obé úzce to souvisí, teda podle mne. Mít možnost si uživatelsky nadefinovat průvodní email i s předmětem včetně jazykových mutací.

Do toho předmětu se dává to, co je v Textu dokladu.

Není mi moc jasné, jak by se to dalo lokalizovat, pokud se bavíme o ručně vystavovaných fakturách.

U faktur vystavovaných ze smluv by se taková věc dala udělat, ale dneska tam na to není aparát.

Nu právě, klidně by se to mohlo definovat textech pro doklady včetně jazykových mutaci, většina lidí to jen odklepne, mně to nedá a tak tu ručně edituji. Ale viděl jsem, že většina fakturací to v tom duchu jak jsem popsal dělá. Je to sice jen kosmetika ale docela důležitá hlavně pro ty kterým fakturuji

Přiznám se, že moc nerozumím.

Máš nějaký praktický příklad, jak by to fungovalo?

Jedně třeba jak je to třeba Supefaktuře nebo Fakturoidu ale to se sem nesmí dávat :slight_smile:

Až budu u shipardu zkusím nějaký příklad, ale asi se ti do toho moc nechce, čemuž rozumím

Jak by se prosím Davide ve skriptu psaly proměnné pro VS, SS a případně ten formátovaný datum, pokud by jsi to automatizoval pro koncového uživatele?

Já jenom nerozumím tomu, o čem vlastně mluvíš. Potřeboval bych něco konkrétního.

Snímek obrazovky 2021-04-12 v 15.36.29 Snímek obrazovky 2021-04-12 v 15.37.15

V podstatě aby se dala třeba v nastavení Doklady / Texty na dokladech / nadefinovat jazyková verze předmětu a těla emailu pro odesílání např. Vydaných faktur tak, že se nastaví:

• Typ zprávy: Odeslaná pošta
  • Jazyk: CZ
  • Druh dokladu: Faktura vydaná
  • Číslená řada :
  • Umístění textu: Předmět nebo Tělo emailu
  • Text: např. syntaxe Fakturoidu: Faktura #no# VS: #vs# za nájem do

Aby třeba EN verze byla takto:

Snímek obrazovky 2021-04-12 v 15.52.02

Takové nastavení by třeba mohlo být na Nastavení | Druhy Zráv

• Typ: Odeslaná pošta
  • Systémový druh: Vydaná faktura
  • Umístění: Předmět
  • Jazyk: EN
  • Skript: Faktura ONLINE @DocNumber VS: @Symbol1 za @title ke dni @datePeriodEnd

Víc už asi nedovedu vymyslet, možná jen to, že kdyby jsi ten skriptovací jazyk dal k dispozici, využil by se např. i v nastavení řádků, ve smlouvách, objednávkách, upomínkách, Ideálně aby ty proměnné, kterých je konečná počet, byly třeba v nápovědě přímo v dialogu definici skriptu nebo se daly nabírat

Mrkni do fakturoidu spíš filosoficky,

Nechci to moc rozpitvávat, ale

a

jsou dva diametrálně odlišné příklady.

• V tom prvním se snažíš do nastavení předmětu e-mailu vložit přímo to, za co faktura je (za nájem do) - to si moc neumím představit, jak by to mohlo fungovat. Co když je ta faktura za něco jiného, než za nájem?
  • V tom druhém je tam přímo Text dokladu - to chápu.

Chápu, že ty jazykové mutace odesílání e-mailu je potřeba někde nastavovat - je to v plánu.

To bude mojí senilitou. V pohodě já to zvládán ručně editovat a máš pravdu, že to asi nikdo jiný nepotřebuje.

Já si myslím, že by mělo smysl vybudovat systém pro vlastní texty emailu faktury, s možností jazykových verzí. Jazykové verze by se vázaly na jazyk na osobě. Určitě bych ale potom text tam dával jak CZ, tak i překlad třeba v EN (tzn, první půlka emailu česky a druhá anglicky). Různé varianty textů emailů by se mohli vázat na druhy dokladů. Takže by si každý mohl vyladit co by chtěl, např. školné, stravné, za zboží, za nájem, za dopravu atd. Každý by si mohl udělat svou metodiku, jak to chce mít …

1 Like