Oznámení - notifikační bubliny

Dnes se tyto oznámení objevují jen, když je konkrétní aplikace / databáze otevřená. Můj dotaz zní, zda je možné to nevázat nejen na konkrétní aplikaci, ale již při otevření https://shipard.app, tak aby se nové zprávy oznamovaly formou notifikace …

Jako jít jde všechno.

Otázka je spíš jak na to. Moc se mi nechce pokračovat v tom současném primitivním způsobu “vyzvedávání” notifikací jednou za minutu. Je otázka, jestli by se to už nemělo udělat:

1. Buď pomocí push notifikací prohlížeče (což nebude fungovat na iOSu).
  2. Nebo začít řešit nějaký vlastní websocketový mechanismus (který se stejně nějak musí dořešit kvůli IoT a ovládání věcí). Technicky to není až tak velký problém, spíš tu vždycky byla nějaká obava kvůli bezpečnosti (možná v podstatě nesmyslná).

Přiznám se, že až takto jsem to nedomýšlel. Ale máš pravdu, že to chce udělat pořádně. K tvým navrhovaným dvěma možným technickým řešením:
ad 2) u websocketového řešení mám obavu, že by to hlásilo notifikace jen při spuštěné aplikaci, což na telefonech a tabletech pomalu ztrácí smysl
ad 1) preferoval bych asi řešení push notifikací přes prohlížeč, i když (zatím) nefunguje na iOS. Ten tlak na Apple je čím dál větší, takže to jednou začnou podporovat. A že by to zatím na iOS nefungovalo, tak to by se zatím asi dalo oželet, vzhledem k současnému používání mobilní aplikace …