Popisy a razítka na dokladech

Kolega mne upozornil, že na nových tiskových sestavách faktur již není razítko a podpis osoby, která vystavila fakturu. POkud je to jen trochu možné, požádal mne o vrácení tohoto pole do tiskové sestavy.

Pokud existuje nějaké nové nastavení vzhledu faktury prosím o odkaz na postup jak to vyzkoušet

Podpisy na tiskových formulářích byly v nové verzi zrušeny, protože:

1. Zákon to nevyžaduje
  2. Zbytečně to zabírá místo
  3. Právně vzato ta faktura stejně není podepsaná, je to jenom obrázek který tam dal server.

Chápu, že pořád asi existují uživatelé, co to tam chtějí - nějaké nastavení by se na to asi udělat dalo.

P.S.: ty přílohy z původní zprávy jsem smazal - myslím, že je zbytečné, aby si kdokoliv na internetu mohl stáhnout podpis s razítkem jednatele společnosti a vystavovat jeho jménem nějaké písemnosti.
Myslím, že to hezky ilustruje nesmyslnost podpisu na faktuře :slight_smile:

V NastaveníLaboratoř je “Vzhled výstupních sestav dokladů” - dá se to přepnout na Moderní. Je to zatím ve vývoji.
A aby to vypadalo hezky, tak to chce mít nastavenou přílohu logo-nadpis.

vyzkoušel jsem ten Moderní vzhled a zůstanu u něj :-). Co by bylo fajn, kdyby šla ovlivnit ta barva linky v záhlaví, aby na každé firmě mohla být trochu odlišná …

Ok jsem v tom také submisivní a pro u mne to chybět nebude, budu se držet zásady, kdo to chce ať si připlatí a nechá si to doprogramovat.

Je možno popsat nebo dát odkaz na na Nastavení / Laboratoř k parametrům:

• Testovat nové zadávání řádků dokladů, tedy zda je to vratné
  • Testovat přílohy při editaci dokladů
  • Testovat přihrádky na přílohy

Děkuji Karel

Přepnul jsem a také se mi nový vzhled líbí. Jen bych ty částky v detailu u Jednotkové ceny rád viděl také formátované na desetinnou čárku a oddělovačem tisíců jako u Cena celkem

Snímek obrazovky 2022-10-10 v 21.11.35

• na řádku odpočtu Zálohy by mohl být VS zálohové faktury

Snažím se nastavit nový vzhled dokladů na účtárna.online a nějak se mě nedaří, aby se na faktuře objevil barevný pruh v hlavičce. Když v CLI udělám shpd-server app-upgrade, tak naskočí v Nastavení sekce Vzhled a chování, ale po prvním Přegenerování nastaveni tlačítkem v aplikaci, tak zase tato sekce v Nastavení zmizí …

ten problém se opakuje náhodně u více databází

Je tam pořád nějaký problém s tou next větví - vůbec by tam ta nastavení zatím neměla být.

Přepnul jsem to na devel a už to jede.

@annasebik ještě bych obarvil záhlaví tabulky rekapitulace DPH stejně jako je záhlaví položek.

A nakonec se zeptám, jestli jste zkoušeli, jak vypadá varianta bez kulatých rožků u tabulek položek a rekapitulace DPH. Všechno je na té faktuře tak nějak pravoúhlé a nezakulacené, jen tyto dvě tabulky mají kulaté rožky. Nejsem designér, tak do toho nechci moc kecat, ale když se podívám v aplikaci na detail faktury a tam jsou tyto tabulky bez zakulacených rohů, tak si říká, že to vypadá skvěle :slight_smile:

To bude nekonečná diskuze :slight_smile:

• Šla by rozšířit ta nastavení (podobně jako barva zvýraznění by šlo přidat Rohy kulaté/hranaté atd.).
  • Je tady nápad, že Texty dokladů by se rozšířily - do roletky Umístění by se přidalo “Kaskádový styl”. Tím pádem by šlo jednoduše změnit ve vzhledu sestavy v podstatě cokoliv, aniž by se musela dělat uživatelská šablona. Navíc tím, že by to byl jenom kousek textu, tak by to šlo přepastovávat mezi databázema a sdílet třeba tady na fóru.
1 Like

To nastavení podpisů už funguje.

NastaveníVzhled a chováníDoklady → Dávat na sestavy podpis osoby.

Ve výchozím stavu je to vypnuté, tj. pokud to tam někdo chce, musí si to zapnout.

• Ten podpis tedy obrázek podpisu se bere z kterého místa?
  • Číslo faktury bych preferoval umístěné v pravém horním rohu, tedy tak aby pokud je faktura v šanonu (což u mne sice již nehrozí) bylo vidět bez nutnosti otevřít celý šanon

Obrázek podpisu musí být přidaný do Příloh u osoby, která doklad vystavila, s názvem “podpis”. Pak by se měl začít zobrazovat.

ANo to mám, ale zobrazí se jen nějaká ikona viz obrázek:

Snímek obrazovky 2022-10-17 v 10.08.30

V tom podpisu je za určitých situací chyba. Večer to bude opravené.

Jsou tam na to nastavení:

Je to upravené.

Je to opravené, zkus to.

POdpis je již OK jen dotaz zda i grafické logo má původní pojmenování tak jak je v přírůčce a jak to souvisí s novým nastavením.

Tak to máme na nastavení vlastní osoby:

bylo to napsáno výše, musí být pojmenováno ‘logo-nadpis’