Spodní záložky s bankovními účty v Banka

Na spodní liště v Banka máme zkratky našich bankovních účtů. V průběhu času jsme některé přestali používat a jiné nové začali. Zkrátka je jich tam dnes moc. Rád bych měl možnost nastavit, co tam má aktuálně být. Ty nepoužívané účty samozřejmě nejde smazat, neboť byly v minulých desíti letech použity. Rád bych ale měl možnost omezit jim zobrazování.

Když jsem tak nad tím přemýšlel, došel jsem k přesvědčení, že by bylo fajn mít skrz celý systém možnost nastavovat časovost “platnost od” - “platnost do”, tak, jak je to dnes například na účetní osnově, případně i s doplněním pod vyhledáváním na Aktivní, Ukončené, Vše, Storna, Koš, jak je to dnes užito například u Oznámení na Web, kde se přepínač vedle Aktivní jmenuje Proběhlé. Sjednotil bych to a nazval jednotně Ukončené.

Problémem je, že občas i do starých dokladů (bankovních výpisů) je potřeba nahlédnout, něco dohledat. Proto by nebylo špatné něco ve stylu filtr “Archív”, kde by se zobrazovaly tyto ukončené číselné řady.

Tento problém se řešil už několikrát a vždycky to skončilo na tom, co píše Libor.

Já přemýšlím o tom, dát na pravý konec pásu záložek nějaké tlačítko / ikonu, která by přepínalo zobrazení záložek mezi platnými a všemi. Kdyby se na to udělala systémová podpora, tak by to potom šlo jednoduše přidat všude.

To jsem docela ke spokojenosti vyřešil pořadím, používané mám na začátku a to se jich už také pár vystřídalo

Tak se mě tato potřeba již docela stala docela aktuální. V bankovních výpisech mám již několik zrušených účtů a začínám aktivně přidávat další nové spořící účty, termínované vklady, možná i investiční účty. Tyto zase vzhledem k turbolentní době budu třeba v krátkém čase rušit a nahradím je jinýma, které budou zrovna na trhu výnosnějšími.

Takže bych ty spodní záložky potřeboval řešit a jsem ochoten to pojmout jako zakázku, za kterou zaplatím peníze.

Po diskuzích si myslím, že správné řešení je možnost mít nastavit na druhu dokladu, zda se u toho druhu dokladu mají používat spodní záložky nebo levý zelený pruh se seznamem (obdobně jako v IT->Prvky sítě).

Dále by se mě líbilo, kdyby bylo možné nadefinovat skupiny a jednotlivé číselné řady (bankovní účty), přiřazovat do těch skupin. Tím by šlo řídit a odsunovat do skupiny Archív co je už staré a neplatné a celkově si dělat pořádek a logiku dle své vlastní libovůle.

1 Like

Je tam první verze.

1. V NastaveníČíselníky jsou “Skupiny Vlastních bankovních spojení”. Tam si jde vytvořit skupiny a jednotlivé účty do nich zatřizovat.
  2. Na začátku seznamu jsou účty bez skupiny - takže není potřeba zatřizovat všechno, stačí účty které chci “odložit”. Případně to funguje i bez skupin - v tom případě je tam prostý seznam účtů.
  3. Aktivuje se to automaticky v případě, že mám více než 6 účtů nebo když je nadefinována alespoň jedna skupina.
  4. Musí se pustit Přegenerovat nastavení.

vypadá to velice dobře, děkuji …

Vůbec jsme si neuvědomili, že to bude potřeba aplikovat i na příkazy k úhradě. Je to velký problém?

Problém to není, udělám to.

Ale když o tom tak přemýšlím, má to vlastně logiku mít ty příkazy po jednotlivých účtech takto rozdělené?
Nikdy jsem si neuvědomoval, že to tak je a nejsem si jistý, jestli je to dobře.

Podle mě to je dobře. Naopak by se mě líbilo nějaké přepínací tlačítko i v transakcích … Transakce sleduji, když se díváme, jestli během dne došlo něco na co čekáme …

Taky bych řekl, že je lepší mít příkazy rozdělené po jednotlivých účtech.

A já, kdybych hledal v příkazech, což občas reálně dělám, měl bych to raději na jedné hromadě a označené štítky, což je i jednoduchá forma filtrování.

Je to hotové a mělo by to fungovat.