Ukončení staré verze

Chtěl bych do konce roku 2022 ukončit provoz všech starých verzí.

Už teď je vývoj staré verze ukončený a dělají se tam jenom kriticky nutné úpravy, kterých je naprosté minimum. Nevím, jaké legislativní změny nás čekají v roce 2022 - ale pokud by to bylo něco velkého (nepředpokládám), nedá se očekávat, že se to do staré verze bude implementovat.

Podmínkou přechodu na novou verzi je:

• Nové workflow
  • Opuštění staré daňové evidence (asi bude předmětem diskuze co se starými daty - ale vůbec netuším, kolik toho kdo má)
  • Revize webů - v některých databázích jsou pořád weby postavené na dávno mrtvých šablonách, někdy dokonce i bez https.
  • U některých zákaznických řešení na míru to může být složitější a bude to placená služba.

Zkuste se nad tím pomalu zamýšlet - chtěl bych to opravdu do roka dořešit, protože tady není prostor udržovat dvě verze.

Já za sebe vyjadřuji souhlas. Jsem nachystaný převést všechny mé ještě nepřevedené aplikace. Daňovou evidenci jsem plně opustil již před rokem a stará data archivoval a následně smazal z aplikací. Všude používám nové workflow …

Souhlas, co je potreba udelat?
Tím se myslí verze s novým workflow, kde uz nektere firmy mám. Nebo verze s novym saldokontem, kterou neznam?

Žádná verze s novým saldokontem zatím není. Je nová verze, která zjednodušeně řečeno prošla interní revizí a odmazáním starých neproduktivních zdrojových kódů. Přitom byly zrušeny staré verze modulů, které byly nahrazeny modernějšími moduly (workflow, přiznání DPH apod.), tak aby se kód zbavil plevele.

Ještě jsem tam doplnil weby - někde jsou to fakt staré mrtvé věci, a to ani určitě nevím o všem.

V nové verzi v Nastavení Webu mají Bloky označení - nepoužívat.
Dojde k jejich úplnému vypnutí (jsou mrtvé) nebo bude za ně nějaká náhrada?
V několika webech je stále používáme.

Aha, myslel jsem že to je mrtvé a nikdo to nepoužívá. Tak já to “nepoužívat” zase odstraním a o to se časem vyvrbí.
Nějakou akutní potřebu to zrušit nemám.