Úprava editačních formulářů pro doklady

Mám názor, že u přijatých faktur je potřeba změnit, kdy a kde se z došlé pošty “nabírá” faktura, která se pořizuje pro zaúčtování. Myslím, že by toto nemělo být prakticky na konci hlavičky dokladu, ale naopak jako úplně první, co uživatel dělá při vyplňování. Tento názor mám protože:

1. se řídím datumem v došlé poště, který vkládám do pole DUZP (a v mém případě i do účetního datumu)
  2. na širokém monitoru by se po výběru ihned mohl zobrazit náhled na přílohu, tedy na PDF faktury
  3. v případě vytěžování dat by aplikace okamžitě mohla nabídnout data, která byla vytěžena z přílohy, resp. došlé pošty (ISDOC?)

Tím, že se to nyní vybírá až úplně na konci, tak je to dnes dle mého názoru nesmyslné a já to dnes při vyplňování údajů přeskakuju myší nejdřív nakonec a potom zase zpět na začátek.

PS: také si myslím, že by to mělo být jednotné v celém systému u všech dokladů, protože u vydaného pokladního dokladu se jedná prakticky o to samé a u vydané faktury to může sloužit například pro její automatické vygenerování …

V podstatě souhlas, i když při využití nové záložky Pošta se to nabírá a vyplňuje z došlé pošty tlačítky dialogu, který sice není optimální protože:

• potlačuje hledání v již existujících
  • nezobrazuje položky, pošty, které ještě nejsou ve stavu k řešení
  • naopak neumožňuje si předem doplnit nezbytné údaje, když nejsou v iSDOC jako datumy, způsoby platby a částky resp. nějaké schvalování klidně i primitivní
  • Neumožňuje ani to klasické efektivní kopírování z předchozí faktury nebo kombinaci s nabíráním z došlé pošty nebo nastavení řádků, smlouvy nebo ideálně z objednávky

Současné přepínání mezi záložkou pošta a hledání je docela schizofrenické a bez zobrazení sekce doklady na jiném monitoru to nepřináší kýžený efekt

Já bych ten input pro dolšlé pošty v dokladě nechtěl využívat pro nějakou logiku toho, co se má stát - např. ten import z ISDOCu. Podle mne by se tím začalo budovat chaotické chování, které by nutně končilo množstvím dotazů a dialogů a většina lidí by z toho byla zmatená.
Mám na mysli situaci, kdy přidám fakturu, vyberu nějakou došlou poštu, něco se stane (nebo se nestani “nic”), tak se vrátím a vyberu další poštu - co se má stát?

Ty importy respektive vytváření dokladů “z něčeho” podle mne musí být řízený proces s pravidly…

Už teď je tam nějaký nástřel se záložkou “Došlá pošta”. Nevím, jestli to někdo nějak používá - ale podle mne je to jedna z cest, jak to řešit. Třeba to nějak celé předělat, nebo to dát jinam, nebo udělat nové tlačítko přímo v issue v došlé poště. Nevím to přesně, ale musí to být něco takového.

Navíc ta hybridní faktura se nakonec prosadí a to ruční pořizování dokladů bude víc a víc ustupovat do pozadí. Umím si představit i to, že to bude fungovat podobně jako banka - ty přijaté faktury se automaticky “předpořídí” a budou viset žluté ke zpracování.

To je chyba a jednoho dne bude opravená.

Já mám pocit, že ta fronta by měla být vidět hned. Možná by ta záložka s došlou poštou měla být vidět jako první. Nebo to nějak rovnou zabudovat jako zjednodušenou tabulku nad ty hledací inputy - bez těch náhledů na přílohy, které asi stejně k ničemu nejsou (šlo by to udělat jako v dashboardu, kde jsou tlačítka s přílohami a “lupou”).

1. Co píše David je logické. Určitě bych preferoval zrušit ten přehled nevyřízené pošty z detailu prohlížeče dokladů (a i případné jiné seznamy dokladů → např. příjemky) a navrhuji, že by se tento seznam dal vyvolat u tlačítka Přidat tlačítkem Play stejně, jako to je u Osob nebo Bankovních výpisů.
    Snímek obrazovky 2021-07-11 v 9.18.00
    Ten seznam by mohl být naprosto identicky stejný, jako je seznam v došlé poště, aspoň by uživatelé věděli, na co se dívají.
  2. přesto všechno si myslím, že mám pravdu v tom co jsem napsal v těchto bodech:

Myslím, že by toto nemělo být prakticky na konci hlavičky dokladu, ale naopak jako úplně první, co uživatel dělá při vyplňování. Tento názor mám protože:

• se řídím datumem v došlé poště, který vkládám do pole DUZP (a v mém případě i do účetního datumu)
  • na širokém monitoru by se po výběru ihned mohl zobrazit náhled na přílohu, tedy na PDF faktury

Souhlasím asi s tím, že po ručním výběru z došlé pošty by to mohlo něco udělat, tak opravdu by to mohlo být zmatečné, protože například při výběru dvou příloh už by se ty údaje z příloh mohly navzájem přebíjet …

To bych bral jako smer v kombinaci s vytežovánim aspon nekterych udaju (datumy, symboly, Osoby banka a castky

Pokud by treba nastavenim radku slo neco primo postet do dokladu to by se mi libilo

Přiznám se, že v dokladových sekcích worflow si vše co jde připravuji tak aby byly především správně:

• datum přijetí (často po přeposlání nebo hromadném dodání dokladů od klienta a natažení do sekce je tam jen dnešní datum)
  • Osoba dodavatele (často je tam můj klient který mi přeposílá)
  • Termín u mne = Datum splatnosti
  • Předmět kam si s klientem upřesňujeme účel nákupu
  • Typ dokumentu po příjetí z pošty nebo přeposlání vždy jen DOŠLÁ POŠTA

Od nové verze si tam nemůžu doplnit další podstatné údaje pro identifikaci:

• VS, SS,
  • Částky a pod. (občas si je píšu do předmětu)

Ale pokud je by bylo aspoň tatum příjetí spolehlivé mohl bych přímo řešit v dokladové evidenci ta výše uvedená upřesnění, která dnes v issues nejsou